NapPacsNapPacs ile cihazdan gelen görüntüler listelenerek iş takibi yapılabilmektedir. Hastaların acil durumları, anamnez bilgileri, kullanıcı yetkisine göre acil hastaların kalan süreleri ve okundu bilgileri ekranda gösterilmektedir. Esnek arama seçeneği ile arama yapılabilmektedir. NAPPACS sizin de radyoloji bölümünüzün vazgeçilmezlerinden olmak için hazır.

Raporlama

Hastane İçi ve Hastane Dışından Görüntüler Web Üzerinde Kolaylıkla Raporlanır.
Radyoloji uzmanlarının, kurum dışından raporlama işlemleri yapabilmeleri içi geliştirilen, Protek NAPPacs kullanıcı dostu, ergonomik ara yüzü sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde radyologların raporlama yapmasına sağlamaktadır.
Web tabanlı çalışan uygulama için bilgisayara ek bir yazılım kurmadan platform bağımsız bütün masa üstü işletim sistemleri uygulamalarında (Windows, Linux) ve birçok yaygın tarayıcıda sorunsuz çalışabilmektedir.

Pacs Raporlama

Kullanışlı Arayüzü ve Görüntü İşleme Özellikleri

Bütün modalitelerden gelen görüntüler üzerinde layout değiştirme, uzunluk ve açı ölçümü, dansite, döndürme, aynalama, negatif alma, büyüteç, büyütme ve referans line gibi bir çok özelliği kullanabilir, daha önce yazılmış olan rapor ve görüntülere aynı ekran üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz.

CD – DVD Kayıt Modülü

İstenilen tetkikler CD vd DVD’ye aktarılarak hastaya verebilirsiniz. Bununda dışında piyasada en çok kullanılan Primera, Rimaje CD-Robot sistemleri ile de CD yazım işlemi yapılabilmektedir.
CD-Robot ile yazım yapılması durumunda tetkik bilgileri CD üzerine yazılabilmektedir.
IHE(Integrating the Healthcare Enterprise) Connectathon etkinliğinde, PACS Server, PACS Workstation ve Radyoloji Bilgi Sistemi ürünleriyle büyük bir başarıya imza atan Nappacs, ürünlerinin IHE standartlarıyla uyumluluğunu da kanıtlamıştır.
Nappacs , dahili cd yazdırma ünitesi ile bir hasta veya hastalara ait görüntüleri yazdırma ortamına direkt gönderebilir veya sisteme bağlı bir cd-robot ünitesini kullanarak da tekbir merkezde yer alan yazıcılara farklı konumlardan yazdırma yaptırabilir.

MPR (Multi Plan Reformat)

Tomografi görüntülerinde dental kavise paralel bir eğri çizerek yeniden kesit oluşturma işleminin genel adıdır. Curved MPR adı verilen türünde dental ark boyunca oluşturulan kesitler ortagonal yani dik açılı bir formdadır. Farklı açılarda da MPR çizilerek istenilen koronal, sagital ya da aksiyal planların çoklu kesit görüntüleri elde edilebilir.

Artılarımız

Radyoloji bilgi sistemleri denilince ilk akla gelen her zaman NapPacs uygulamalarıdır. NapPacs görüntülerin alınmasını, iletilmesini, saklanmasını sağlayan ve hızlı bir şekilde hasta doktor iletişimini sağlayan bir sistemdir.

Avantajları;
• Bilgiye hızlı ulaşma,
• İş akışında hızlanma,
• Doğru bilgiye ulaşma,
• Verimlilik,
• İşletme giderlerinde belirgin düşmeye olanak sağlamaktadır.

Radyoloji Bilişim Sistemi;
• Görüntülerin sisteme aktarılması,
• Tetkiklerin belirlenmesi ve
• Raporlama sürecini kapsamaktadır.

RIS ayrıca görüntülerin dijital olarak işlenmesi ve saklanmasına olanak sağladığı için NapPacsile birlikte kullanılmaktadır.

NapPacs ile görüntüler;
• Dijital olarak işlenirken kalite kaybına uğramaz,
• Üzerinde işlem yapılabilir,
• Saklanabilir

Standartlar

IHE HL7 (Integrating the Healthcare Enterprise)

IHE aktör olarak tanımlanan rollerde belirlenen bütün işlemleri tamamlamak zorundadırlar. Connectathon, katılımcıların ürünlerinin IHE profillerine uyumluluğunu ve birlikte çalışabilirliğinin geçerlemesini sağlayan çok önemli bir etkinliktir.

NAPPACS içerisinde yer alan HL7 mesajlaşma uygulaması, IHE testlerinden başarı ile geçmiş ve farklı ülkelerdeki yazılımlar ile her dilde haberleşecek çalışabilirliği kanıtlamıştır.

NAPPACS Sunucu yazılımı, IHE de yer alan farklı cihaz ve pacs üreticisi firmalar ile testlere tabi tutulmuş toplam farklı profilde, birlikte çalışılabilirliğini onaylatmıştır.NAPPACS temel görüntüleme yazılımı, IHE testlerinde PACS üreticisi firmalar ile birlikte çalışabilirliğini kanıtlamıştır. Bakanlığın şartnamesinde yer alan tüm görüntüleme maddelerini, IHE ortamında katıldığı “Basic Image Review” profili ile onaylatmıştır.