Protek Sağlık Bilişim


Protek Sağlık Bilişim, 2014 yılında TÜBİTAK Marmara Teknokent’te teknolojik çözümler üretmek ve bu çözümleri temel alan hizmetler sunmak için kurulmuş AR-GE firmasıdır. Genel merkezi Tübitak MARTEK bünyesinde bulunan Protek Sağlık, çalışanları ile dünya çapında 20’den fazla ülkede sağlık profesyonellerine ve hastalarına hizmet vermek için 24/7 kesintisiz çalışmaktadır.

Misyonumuz

Türkiye’deki radyolojik görüntüleme ve arşivleme sistemlerinde sektörün yazılım ihtiyaçlarını karşılayacak yazılım üretimi ve tasarımını gerçekleştirmek; müşterilerden gelen fikir ve önerileri değerlendirerek yeni ürünler geliştirmek ve sürekli iyileştirmelerle küresel rekabet ortamında pazar payını artırmak; ülkesi, müşterileri, ortakları, tedarikçileri ve çalışanları için değer yaratmaktayız. Sağlık hizmeti erişim kolaylığının herkesin hakkı olduğuna inanıyoruz .Protek Ailesi ve iş ortaklarımız ile birlikte tıbbi teknoloji yazılım çözümlerinde bunun için çalışıyoruz.

Vizyonumuz

Sağlık bilişiminde yenilikçi, fark yaratan , müşteri mumnuniyetini gözeten, sorumlu yaklaşımımızla karşılıklı güven ve mükemmele ulaşma ilkeleriyle bölgemizde ve dünyada sektöründe lider ve örnek bir marka olabilmek için çalışıyoruz.

Firma Faaliyet Konusu

Protek Sağlık, hasta tanı koymada teknoloji tabanlı yeni bir dönemi ifade eden sağlıkta dönüşüm bilincinde tıbbi teknoloji ve hizmetleri sunar.

Tıbbi görüntüleme ve bilgi teknolojileri, hasta süreçlerini izleme yazılımı, Hastane Otomasyon Sistemleri (HIS), Radyoloji Bilgi Sistemleri (RIS), Görüntü Transfer Yazılımları (Pacs) ve tüm yönetim süreçlerinin izlendiği performans geliştirme ve performans çözümleri hizmetlerinde uzman ekibimizle dünya genelinde daha fazla kişiye daha düşük maliyetle, etkin bir sağlık bilişimi ve hizmeti alma noktasında yardımcı olmaktayız. Buna ek olarak sağlık hizmeti paydaşları ile işbirlikleri yaparak küresel bazda sağlık hizmeti sunumuna erişimin daha ulaşılabilir olması için çalışmaktayız.